Jak wiecie sekcję rufową robiłem oddzielnie i niemalże ją skończylem-  stoi sobie teraz na tarasie pod zadaszeniem i czeka na odpowiedni moment, kiedy połączona zostanie z głównym kadłubem… którego do tej pory jeszcze nie było. Ale od 2 tygodni, zaraz po zbudowaniu nowej szkutni 7,5 x 3,5 m wziąłem się ostro do pracy. Przyszedł transport sklejek od Firmy SKLEJKI.PL a niedługo później żywice od CIECH-u ORGANIKA-SARZYNA. Budowa szybko wyłaniającego się kadłuba głównego jest bardziej ekscytująca, niż kawałka rufy! :)

W budowie dzielnie pomaga mi Alicja – ile tylko może,  a może naprawdę dużo i ma istny ogrom pokładów entuzjazmu! Mamy już dno – to 2 pasy poszycia, na któych stoją wręgi – łódka jest wypoziomowana i prawidłowo podparta w 6-ciu punktach. Na razie nie szyjemy dalej, choć kolejne pasy są już poklejone po długości na połączenia „palcowe”, dlatego że kadłub jest tak szeroki, że nie sięgnęlibyśmy do środka, aby go szpachlować i laminować paskami tkaniny szklanej – a na razie należy jeszcze unikać wchodzenia do środka. Dziś skończylem szpachlowanie i mamy wszystko przy dnie w większości zalaminowane. Jak skończę, za dzień lub dwa doszywam kolejny pas burty. Oprócz tego w garażu obok sklejam inne elementy złożone z kilku warstw – między innymi skrzynkę mieczową, która sama (bez stukilowego miecza) wydaje się cholernie ciężka. W następnej kolejności skleję dziobnicę i ster.

Problemy: szkutnią targają ostanio bardzo silne wiatry, ale jak na razie moja konstrukcja zdaje egzamin bez uszkodzeń. Zacinający do środka deszcz powstrzymało nieco zaślepienie trójkątów poddasza – użyłem do tego cienkiej sklejki, która była jako wartwa osłonowa na elementy z pierwszego transportu. Drugi problem: nie mam jeszcze frontu i tyłu, szkutnia jest otwartym tunelem, więc do środka muszą chyba w nocy wlatywać ptaki – codziennie dekorują mi łódkę swoim guanem! ;)

Share →
sklejki
Henri_Lloyd_150p
wawer
chaber_150p
teknos_oliva_vertical_150p
Niebieska_szkola_150p
AGA_logo_min
Edredon
logo_ost_bez
ForumExtremum
logo-kolosy
Organika Sarzyna logo
milim_150
salmo-logo-www
logo_ost_bez
Logo Jachting_150p
Wiatr_min
WaterCraft