Są tacy, którzy nie muszą fizycznie nic dawać, a jednak dają bardzo wiele – mnóstwo poświęconego czasu, wyrozumiałości, ogromnego know-how, z którego można czerpać bez granic… no i trochę materiałów, więc i fizycznie w sumie też. Dla mnie taką pomocą jest Bartosz Ulatowski prowadzący przy Ul. Ostrobramskiej w Warszawie swoją podziemną kuźnię pomysłów pod szyldem Milim.

Jest to przede wszystkim pracownia jubilerska, gdzie prowadzone są na codzień kursy jubilerskie, ale jej możliwości ideowe i narzędziowe wykraczają mocno poza samą biżuterię. Bartek wymyśla od czystej kartki designerskie przedmioty, aż po specjalistyczne elektronarzędzia stołowe, a zaczynał od wykonywania i renowacji opraw mieczy japońskich. Jest jedna zasada tego miejsca: tu pracuje się głównie w metalu. I dokładnie. A potem się sprząta (to już 3 zasady, zauważyliście moją manipulację?) i odkłada narzędzia i materiały na miejsce, ponieważ tutaj każda rzecz swoje miejsce ma (4…)

Poza jego narzędziami, które pożyczam, a potem trzymam i używam miesiącami, korzystam z jego zaplecza, porad, wiedzy i pracy, a w pracowni Milim powstaną takie gadżety do mojej łódki, jak:

– aluminiowe koło zwrotne fału miecza

– wszystkie bloczki, łącznie z zapasem do skrzynki technicznej (kilkadzisiąt!)

– niektóre okucia

– elementy samosteru

– podwodna część do logu

…i wiele innych, dziś na przykład zacząłem robić w pracowni swoje knagi.

http://kursyjubilerskie.pl/

http://www.milim.pro/

 

Share →
sklejki
Henri_Lloyd_150p
wawer
chaber_150p
teknos_oliva_vertical_150p
Niebieska_szkola_150p
AGA_logo_min
Edredon
logo_ost_bez
ForumExtremum
logo-kolosy
Organika Sarzyna logo
milim_150
salmo-logo-www
logo_ost_bez
Logo Jachting_150p
Wiatr_min
WaterCraft