Firma Sklejki.pl (marka Spółki Meble.pl) podzieliła nasz entuzjazm do budowy jachtu na ambitną wyprawę i zgodziła się ofiarować bezpłatnie główny materiał budulcowy na cały jacht – 32 arkusze sklejki szkutniczej (dąb) ORAZ wyciąć wszystkie kształty na ploterze frezującym CNC!

Sklejki.pl są więc sponsorem głównym Dinghy Atlantic, liczymy jeszcze mocno na życzliwość producenta z branży chemii żeglarskiej. Sam materiał w tej klasie to wartość prawie 9000 zł, do tego dochodzi niebagatelny koszt wycięcia. To zasadniczy, największy krok w postępie na rzecz wyprawy od ukończenia projektu jachtu. Więcej o podziale sklejek i jej różnorodnych gatunkach można przeczytać na: http://www.sklejki.pl/podzial-sklejki

Kiedy przyjadą do mnie gotowe wycięte elementy (pół tony…), na pewno zamieszczę pierwszy materiał zdjęciowy – wprawdzie to tylko surowy materiał, ale tak zaczyna się realizacja każdego szkutniczego marzenia – pamiętam jak w grudniu 2008 trzymałem w powietrzu dziobowy pokład, a Andrzej – projektant, przypasowywał do niej dziobnicę, elementy dopiero co wzięte ze stołu plotera… już wtedy było wiadomo, że ta łódka powstanie i to kwestia czasu. Nie wiedziałem wprawdzie, jak ambitne cele przed nią postawię. Teraz jest inaczej, bo wiem :) ale za każdym razem widok wyciętych ze sklejki elementów kadłuba pobudza moją wyobraźnię!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie ukrywam, w szkutni na Ursynowie zapanowała atmosfera RADOŚCI :)

Tagged with →  
Share →
sklejki
Henri_Lloyd_150p
wawer
chaber_150p
teknos_oliva_vertical_150p
Niebieska_szkola_150p
AGA_logo_min
Edredon
logo_ost_bez
ForumExtremum
logo-kolosy
Organika Sarzyna logo
milim_150
salmo-logo-www
logo_ost_bez
Logo Jachting_150p
Wiatr_min
WaterCraft